Lioton 1000 ja pärakulõhe 16.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp. dr Tepp
Pärast sünnitust ( 2 kuud tagasi ) ägenesid vanad hemorroidid ( tekkisid 10 a tagasi - esimese sünnituse käigus ) Käisin paari päeva eest günekoloogilises kontrollis, kus rääkisin ka hemorroididest. Arst vaatas ja kinnitas mu kahtlust, et tegemist on hemorroidide põletikuga. Soovitas kasutada Lioton 1000 geeli nind paari kuu pärast pöörduda proktoloogi vastuvõtule. Minul on aga selline küsimus- kas Lioton 1000 geeli võib kasutada ka sellisel juhul kui on hemorroididele lisaks ka pärakulõhe? Mul on kahtlus selle olemasolust, sest peale tualetis käiku on pärasool mitu tundi väga valulik. Samas on geeli kasutamise järel väljalangenud hemorroidid muutunud palju väiksemaks ja pole ka valusad , vähenenud on ka veritsus.
Teid tänades Siiri

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale tualetis käimist paari tunni vältel esinev valu pärakus viitab tõepoolest rohkem pärakulõhele. Lioton selle puhul vastunäidustatud ei ole, kuid olulist raviefekti temast loota ei ole. Soovitaksin tarvitada proktocedyl küünlaid ja minna end proktoloogile näitama.