Healoomulised kasvajad 04.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Leidsin vasaku rinna alt (ribide pealt) 2 liikuvat sölme(mingit moodustit).Käisin perearstile näitamas tema ütles ,et need on rasvakasvajad ja nendega ei tehta midagi. Saan ma selle vastusega rahule jääda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See sõltub Teist. Selliseid sõlmekesi on paljudel inimestel ja paljudes kohtades. Eemaldatakse neid juhul, kui nad põhjustavad vaevusi - jäävad sageli survele alluvatesse kohtadesse, rinnahoidja paela või püksivärvli alla, või mõnesse muusse ebamugavasse kohta. Ka see, kui sõlm häirib psühholoogiliselt, on põhjus eemaldamiseks. Seda peaks arutama koos kirurgiga, kas eemaldada, või mitte.