vesi kõhuõõnes 31.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kas see kui kõhuõõnes on vesi..on see halb..kas ta mõjub kuidagi halvasti mujale...

millest ta sinna tekkib ???

olen alles 16 aastane...ja äsja tulin haiglast...mind viidi sinna suurte valuidega..arvati et pimesool kuid ei olnud..hoiti paar päeva veel....ja siz gynekoloog avastas et mul olevat kõhuõõnes vesi ja yks munasari tagapool kui teine mis ei peaks tagaopooll olema....olin ka kirurgia osakonnas..kuid nyyd lasti välja...ega tehtud midagi.....????kas see vesi võib sinna kõhuõõnde jääda w??

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhukoopas on normaalselt mõnikümmend ml vedelikku. Seda tavaliselt ei kirjeldata - s.o. vedelikku ei ole. Vedeliku hulk kõhukoopas suureneb põletike, kasvajate, maksahaiguste ja ka südamehaiguste korral. Vedeliku olemasolu iseenesest ravima ei pea - ravima peab põhjust. Kui vedeliku kogus on väike, ei pruugi see üldse midagi tähendada - naisterahvastel ovulatsiooni käigus lõhkeb munasarjas valminud tsüstikene, vabaneb munarakk - ka selle käigus võib kõhukoopasse sattuda vedelikku ja ka verd. Millega on konkreetselt Teie puhul tegemist ei oska öelda, kuid ilmselt mitte midagi hullu, kui arstid sellele erilist tähelepanu ei pööra.