kõhukoopa kirurgia, elu ilma sapipõieta 10.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Palun Teid, vastake mulle - miks on tekkinud mul pärast sapipõie eemaldamist kohutav veepeetus organismis st. olen paistes üle kogu keha ja ole kaalus juurde saanud 30 kg. vedeliku arvel. Rasva ma ei söö, aga rohkelt taimset ja toortoitu. Endokrinoloogiliselt olen uuritud, ka nefroloogiliselt. On välja kirjutatud TRIFAS 200, suukaudselt ei aita. Kas peaks seda tegema veenisiseselt?
Olen väga õnnetu ega julge inimeste sekka minnagi, seetõttu olen jäänud ka töötuks. Palun aidake...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veepeetust organismis , mis on tekkinud peale sapipõie eemaldamist, pole mina varem kohanud, pole ka lugenud ühestki raamatust ega artiklist. Need asjad omavahel ei tohiks kuidagi seotud olla.
Kas trifas aitaks veeni kaudu paremini kui suu kaudu, ma kahtlen. On olemas ka teisi diureetikume, mida võiks proovida.
Peaksite siiski oma perearsti või Teid opereerinud arstiga nõu pidama, mida ette võtta - kirja teel ei suuda ma ei põhjust selgitada ega ka ravi määrata.