lipoom 16.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

arstliku kontrolli käigus avastati seljal moodustis ja ultraheliarst ütles, et see on lipoom 4-cm. Lasin kohaliku tuimestusega kasvaja ära opereerida, oli tihkelt kinni-kirurg ütles, et see on sellest, et asukoht oli traumeeriv-rinnahoidja traksi all. Küsisin, et kas see on kindlasti healoomuline, ta vastas jaatavalt. Mingit uuringut kasvajast ei tehtud. Kas mul on põhjust mures olla, et võib-olla oli pahaloomuline ja kas lipoom võib sama koha peale ka tagasi tulla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

99% tõenäosusega pole Teil muretsemiseks põhjust. Üldreeglina tuleb inimese küljest ära võetud "tükid" kõik histoloogiliselt uurida, et tõenäosus oleks 100%. Arvan siiski, et kirurg teadis, mida ta ütles. Lipoom võib siiski ka healoomulise protsessi puhul tagasi tulla, kuigi harva.