päraku kõrval polüüp 05.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. olen 28 aastane naisterahvas ja nädal tagasi avastasin pärakuava küljes kuskil 1 cm pikkuse moodustise, mis edasi tagasi vabalt liigutada annab kuid samas väga peenikese varre peal ka pole.Millegi võib olla tegemist. Varem olen wc-s käies vahest kõva väljaheitega ka verd näinud ja korra ka kontrollis käinud kuid siis öeldi et päraku sulgurlihas on lihtsalt väga tugev.Väljaspool pärakut pole varem midagi märganud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla hemorroididega, polüübi või naha jääkripatsitega. Millega konkreetselt tegu on, saab kindlalt öelda vaid läbivaatusel. Pöörduge proktoloogi või kirurgi poole.