Kõhumure 16.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Juba mõnda aega vaevab mind selline asi, et päraskut tuleb koos väljaheitega veidi verd. Varem ainult siis kui kõht oli kinni, nüüd ka kõhulahtisuse puhul. Mul on üldiselt väga 'aktiivne' seedimine, aga viimasel ajal tundub et kõht on nagu lausa liiga lahti. Igapäevane on et kõigepealt on tugev kõhuvalu ja siis tuleb tualetti tormata. Viimasel ajal on vaäljaheide olnud limane ja verine. Täna oli verd lausa väga palju ja ~10 min peale tualetiskäiku hakkas mul väga halb. Ka päraku piirkonnas on tunne nagu oleks "katki". Kas võib tegu olla hemorroidide või haavanditega mis lihtsalt tänu tihedale roojamisele on ennast tunda hakanud andma. Tean et peaksin arstile pöörduma, aga kuna minu perearst on veendunud, et minuvanusel inimesel on arstilt õigus saada vaid haiguslehte (vabandan kriitilise suhtumise pärast Teie kolleegi), siis on mul käsil uue perearsti otsimine ja loodan et õnnestub välja lunida ka pikemad terviseuuringud. (olen 30a naine). Kas selline asi (veritsus + nõrkus) võib olla millegi tõsisema põhjus. Kui mitte, siis plauksin ka nõu raviküünalde või salvide osas mida saaks haavadite raviks ise apteegist osta?

Tänan ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahetsusväärne on Teie suhe perearstiga, kunaTeie tarvisele see küll kasuks ei tule. Vaevused, mida kirjeldasite, on küll nii tõsised, et nõuaksid kindlasti koheseid uuringuid ja seejärel põhjuslikku ravi. Põhjus võib olla ka hemorrhoidides, kuid ei saa välistada ka palju tõsisemaid haigusi.