küsimus sünnimärgi kohta 12.03.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,

Olen 23 a noormees, mul on sünnimärk põsel. Varem ta mind ei seganud, kuid nüüdseks ärritab seda vist habeme ajamine ning tundub, et sünnimärk on suurenenud. Märk on pruuni pigmendiga ning u. 5 mm läbimõõduga. Enam-vähem ümmarguse sünnimärgi servad on lamedad ja keskelt on ta kõrgem. Mida peaks tegema ning kas on võimalik see eemaldada?

ette tänades raimo

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suurenevad ja sageli mehaaniliselt ärritatavad sünnimärgid on soovitav eemaldada. Kas tegemist on hea või halvaloomulise protsessiga saab 100% tõenäosusega öelda alles peale sünnimärgi eemaldamist ja selle histoloogilist (mikroskoobiga) uurimist. Kuna Teie sünnimärk asub näopiirkonnas, siis soovitaksin pöörduda näo-lõualuu või plastikakirurgi poole, et saavutada parim võimalik kosmeetiline tulemus.