puusaliiges 01.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul tehti vasaku puusaliigese operatsioon, mille tulemusel pandi uus puusaliiges. Opist on nüüd möödas üle poole aasta. Probleem on selle, et see opitud jalg on teisest veidi pikem. Mulle öeldi, et nii peabki olema. Miks peab olema üks jalg teisest pikem ja kas nii jääbki? See takistab mul korralikult käimist, kohati kipun nagu taaruma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et see päris nii ei pea olema. Mingi diferents on ilmselt lubatud, kuid see ei tohiks häirida. Kui see Teid häirib, siis on pikkuste vahe liiga suur või on põhjus milleski muus. Peale operatsiooni saab jala pikkust mingis ulatuses korrigeerida ka ortopeedilise jalatsiga. Täpsemaks selgituseks peaksite pöörduma Teid opereerinud ortopeedi poole, või kui see Teid ei rahulda, siis kellegi teise poole, kes teeb samalaadseid lõikusi.
Ei ole antud valdkonnas eriti kompetentne.