hemarroidid 04.09.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu emal, vanus üle 60.a, on hemarroidid, vahepeal iseenesest taanduvad, vahepeal põhjustavad suuri ebameeldivusi. Ta on kaks korda käinud perearsti juures ja saanud sõna otseses mõttes sõimata, et on simulant jne. Asi aga läheb ajaga hullemaks, ema enam kolmandat kord arsti juurde ei julge minna. Kas on võimalus Tallinnas ka mujale vastuvõtule minna kui oma perearsti või mõne eraarsti (tasuline!) juurde.
Oleksin väga tänulik iga soovituse eest.
Lugupidamisega
Meelike Harm

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahju kui perearstiga suhted halvad on! Soovitan siis võimalusel teine perearst valida - Tallinnas on see võuimalik. Kirurgi juurde pääseb ka nn. riiklikus süsteemis ilma perearsti saatekirjata, kuid sellisel juhul tuleb visiidi eest tasuda endal - natuke üle 100 krooni. Pelgulinna Haiglas on spetsialistid -proktoloogid, kes just selliste probleemidega tegelevad, hemorroididega saavad hakkama ka üldkirurgid mujal haiglates. Nn. "eraarsti" juures on visiiditasu kõrgem.