Plõksuv ja valutav lõualiiges 03.09.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on juba umbes 15 aastat tasapisi süvenenud ebamugavus- ja valutunne lõualiigeses, vasakpoolses. Esialgu tundsin seda hambaarsti juures, kui ei saanud suud korralikult pärani ajada. Kandsin esimest last ning hambaarst ütles, et hetkel ei saa seda ravida, raseduse tõttu. Sinna see jäi. on vahepeal ägenenud ja taandunud, mind on isegi lõualuukirurgi juurde suunatud, aga sealt saadeti mind tagasi umbes sellise väitega et polevat mul suurt viga midagi ja taheti elektriravile saata, milleks ma aga aega ei leidnud, oli südatalv ja raviasutus asus elukohast kaugel. Viimasel ajal aga närimise ja haigutamise puhul mu lõualiiges plõksub. Kui ta parasjagu ei paisteta, ei saa hambaid korralikult kokku panna, nagu oleks hammaste asetus deformeerunud. Suud korralikult avada ei saa, paksu võileiva, piruka vm. suure suutäiega saan hakkama servast näksides. Sõrmega (mitte suust, näo pealt) katsudes on lõualuul alumise 7-8 purihamba all valulik koht.
Olen 32 aastane, ei tahaks nagu veel hambaid varna riputada. Miks niisugune olukord tekkinud võib olla ja kas seda ka lootust ravida on?

Lugupidamisega, Ann

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustan lõpust. Lootust ravida on igal juhul! Ainult sellistel puhkudel, kui Teile midagi soovitatakse ja Te selleks aega ei leia, pole kahjuks ka edu loota. Antud küsimuses ei pea end kompetentseks. Soovitan pöörduda kõigepealt stomatoloogi poole, kes siis vajadusel suunab Teid näo-ja lõualuukirurgile konsultatsioonile. Põhjuseks võib tegelikult olla ka liigese põletik, mis võib olla ka reumaatilise geneesiga. Igal juhul peaksite kuskilt alustama ja mitte uuringuid ja ravi pooleli jätma.