Halvasti paranev haav 2 27.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Jätsin tõesti eelmine kord küsimuse formuleerimatta. Küsimus on järgmine.
Kas mul on mõtet otsida abi arstidelt kui abikaasa näitel ma võiks arvata, et minu haav paraneb mõne kuu möödudes isegi? Kui pöörduda arsti poole, siis millise arsti poole ? Abikaasa muidugi ravis nende rohtudega (briljantroheline, visneski salv,Fucicort, Travocort,hranitel, kaaliumbermanganaat), mida arstid talle kirjutasid. Paraleelselt haavaga tekkisid tal mädavillid ka suus. Lõpuks ta loobus ravimisest ja kuu aega hiljem paranes haav ise. Minul on varem kõik haavad paranenud kiiresti.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina arvan, et sellisel juhul paraneb nii raviga kui ka ravimata enam vähem sama ajaga. Kõik rohud, mis Teie abikaasa kasutas,on head, kuid kindlasti ei sobi nad kõigile, ilmselt ka mitte Teie abikaasale. Pisivigastuste korral on kõige tähtsam üldhügieeniline hooldus ja kõige lihtsamad vahendid -seep, kaaliumpermanganaat, vesinikülihapendi lahus. Viimaste peale pole ma kuulnud, et kellegi oleks esinenud ülitundelikkust.