varbad 20.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lapsel on suurest varbas teine ja kolmas varvas kokku kasvanud.Mõlemal vrbal olemas luu.Kas on vajalik opereerida ja kui on siis mis vanuses (laps praegu 3 kuune).Kokkukasvanud varbad on mõlemal jalal .

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise patoloogia korral peaks opereerima. Arvan, et seda võiks teha kuskil enne kooliminekut, et vältida teisitiolemisest võimalikku psühhotraumat. Elada saab muidugi ka nii ilma eriliste probleemideta aga see operatsioon ei ole nii keeruline ja traumaatiline, et sellest peaks loobuma. Soovitan Teil pöörduda lastekirurgi või plastilise kirurgi poole.