Valus muna selgroo kõrval 11.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Probleem on selles, et paar kuud tagasi avastasin, et keset selga selgroo kõrval on väike muna, mis on katsudes valus, muidu ei sega. Ei oska öelda, kui kaua on selline moodustis seljas olnud. Kas see on rasvkoekasvaja ja mida nüüd ette võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui on moodustis, mis on valus ja seega teeb kuigivõrd häda, tuleks ta ära võtta. Kas tegemist on rasvkasvajaga saab otsustada peale tema eemaldamist. Rasvkasvajad reeglina valusad olla ei tohiks.