Suur mure... 03.05.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mind on juba paar kuud vaevanud mure, millega pole siiani julgenud pöörduda arsti poole. Loodan, et teie poolt saan esimese julgustava sammu.

Nimelt olen täheldanud, et minu päraku piirkonnas on välja tunginud nahk, mis muidu peaks astsema vist sees pool. See mügarik on muutunud viimasel ajal erit valulikuks. Millega võiks tegu olla? Ning mida peaksin ette võtma? Olen sünnitanud naine, kuid sünnitus toimus juba pea kaks aastat tagasi, seega ei saa see olla kuidagi seotud sellega. Oskate ehk mulle nõu anda? Ette tänades, K (24a).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on Teil hemorroidid. Pöörduma peaksite perearstile, kes siis kahtluse korral suunab kirurgile. See ei tähenda veel automaatselt seda, et Teid tuleks opereerida.