moodustised nahal 14.05.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on 6 aastane tütar. Umbes pool aastat tagasi tekkis talle põse-kaela piirkonda nahale väike 1 mm läbimõõduga läbipaistev moodustis. Nüüd on see juba suurem, nii 4-5 mm, punane ja läbipaistmatu. Lisaks on tekkindu sarnaseid moodustisi veel tüdruku peanahal ja alakehal. Kaelal oleva moodustise kõrval on naha all ka veel väike muhk või sõlm, mis on valulik. Asi teeb tõsiselt muret. Millega võiks tegemist olla ja millise spetsialisti poole pöörduda. Ette tänades. Toomas

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie tütart nägemata võiks arvata, et tegemist on hemangioomiga ehk healoomulise veresoonkasvajaga. Muhu suurust Te kahjuks hemangioomi kõrval ei kirjelda - see võiks olla lümfisõlm. Soovitaksin Teil oma lapsega pöördudda näo-ja lõualuu kirugi poole. Sellised spetsialistid on olemas Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel.