Suure varba alt (jalatalla all) valu 28.06.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul tekkis 3 päeva tagasi suure varba juures (talla all) üks koht, mis on natuke sinine ja väga valus. Kõndida on valus ning täna hakkas jalg valutama ka sääremarjade juurest.
Jala all on kõvem koht ja natuke sinine, ei paista, et oleks pindu vms. Samuti ei paista, et oleks hammustada saanud mõnelt putukalt. Mis võiks olla viga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata raske öelda. Sinisus viitab verevalumile ja see omakorda traumale. Ka hõõrumine on trauma. Soovitaksin mõneks ajaks jalale rahu anda, kanda mugavaid jalatseid, millega vaevused kõige väiksemad.