Mure 15.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen mees 34 a vana . Olen olnud koos oma naisega 15 a , vasakult võtnud ei ole .

Elukaaslasel on kõik korras kuid minul on juba pikema aja vältel probleem.

Nimelt eelmise aasta mai kuust saadik on riist " sügelenud " , ja hiljem tekkisid

juurde väiksed haavandid. olen proovinud erinevaid kreeme kuid paremaks pole

läinud. Nüüd on asi päris hull , nahk üle riista pea enam käia ei taha , haavandite

tekest ja paranemisest on nahk "kokkutõmbanud" . Üldiselt riist on täis haavandeid

(haavandid on selle naha peal mis üle suguti pea edasi tagasi liigub) ja nahk on

kohati nagu maha hõõrutud (ilmselt sügamisest) alergiline punetab ja üli tundlik.

Suguti ümber olev nahk on hallikas ja nagu surnud .
Peale wc käiku satub uriin haavanditesse ja on üli valus. Niikui riista ots puutub

vastu aluspükse on ka valus , päeavad ja ööd mööduvad riista sättides või sügades.

Mida teha?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
soovitan pöörduda meestearsti või uroloogi või nahaarsti vastuvõtule, mitte sügada ja sättida.
Ülo Zirel