Selja ja neeruvalu 08.12.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Inimesed räägivad siin ja ka teistes sarnastes kohtades muudkui neeru valust.Kust saada aru kas valutab selg või neerud.Mul hakkas valutama selg tuharatest 15cm ülespoole.Valu on väga tuim ja ebameeldiv.Ja samas on kohati ka täitsa selgroo keskel terav valu.Palun kas te selgitaksite milline võib olla neeruvalu või üldse neeru haiguse tunnused.Kuskil pole sellest juttu.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
valu võib olla väga erineva intensiivsuse ja lokalisatsiooniga, mis annabki arstile sageli võimaluse hinnata valu päritolu. See on arstikunsti küsimus.
Kui naiste saunas räägitakse neeruvalust, siis las see jääbki saunajutuks.
Ülo Zirel