kõva muhk peas 04.07.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Leidsin kuu aja eest peast muhu (lauba juures, üsna juuksepiirilt), mis ei ole tekkinud löögist. See on püsinud muutumatuna kogu selle aja, ei ole valus üldse. See on üsna kõva ja väike, umbes nagu oleks hernes naha all. Paar kuu eest esines mul ka sagedasi peavalusid, ma ei tea, kas see on oluline... Kas ma peaks muretsema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt on sellised asjad ateroomid - heallolised tsüstkasvajad. Peavalude põhjuseks sellised asjad ei ole. Ravi seisneb kirurgilises eemaldamises.