Selja-, jala-, põlvevalud 03.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Probleem on minu 89.a. emal. Seljast on tal tehtud röntgen, kuid mina ei tea täpselt, milles viga peitub. Jalad ei kannata kaua seismist. Muutuvad tuimaks-nagu pakud-nii ütleb tema. Valutavad. Põlved hakkasid ka nüüd valutama. Käimine on valuga ja samm on 1cm pikk-umbes. Ta on tubli, elab omaette, saab kenasti hakkama.Tahaks väga aidata. Kas nii vanal inimesel on võimalik veel inimväärne elu-ilma valudeta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

89 aastat on auväärne iga ja paratamatu on ka kogu organismi kulumine nn. degeneratiivsed muutused. Osadel juhtudel on võimalik valu tekke põhjus kõrvaldada, kuid kahjuks mitte alati. Kindel on, et valuvaigistitega saab paljusid vaevusi leevendada ja seda tulebki teha. Valuvaigistite häda on nende toimes maole - soovitav on samal ajal tarvitada ka maohappesust alandavaid rohtusid. Soovitan konsulteerida perearstiga.