Rangluu paigast ära 02.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure: käisin Soomes lumelauaga sõitmas ja oma kogenematuse süül tegin päris korraliku kukkumise, mille tulemusel olid õlas ja rindkeres väga tugevad valud, nii et vasakut kätt liigutada ei saanud ja hingata oli suht raske ja iga järsem liigtus (köha, luks jne) põhjustasid eriti teravat valu vasakaus rindkeres täpsemalt otse südame piirkonnas.
Läksin kohe Lahtis traumapunkti, kus tehti mulle röntgenpildid ja öeldi, et õlas midagi murdunud pole, ainult mingi luu on paigast ära läinud ja et arvatavast tuleb lõigata la luu mingite klambritega vist paika panna ning suunati mind Helsingi töölö kirurgia polikliinikusse, kus mind vaatati visuaalselt uuseti traumapunktis üle ja arvati, et ikka äkki ei ole vaja lõigata ning saadeti mind 6 nädalaks haiguslehele .
Seega kogu sellest pikast jutust küsimus, mis mind vaevab, et kas siis oleks pidanud opereerima seda õlga või on see tõesti võimalik, et ta taastub täielikult iseenesest?
Arsti kirjutatud täpne diagnoos saatelehel oli " S43.1 Luxatio acromioclaviculare gradus 3 sin "
Kui sellest mingit abi on.
Ette tänades
J.D

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

MInu arvates sellist asja peaks siiski opereerinma. Peaksite selle küsimuse esitama ortopeedile, olen üldkirurg ja selles küsimuses mitte eriti "kodus".