Põrna tsüst 16.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp Dr. Jaan Tepp
Olen 19-aastane tütarlaps. Mul oli põrnas suur tsüst, mille läbimõõt oli lõpuks 16 cm ja mida dreneeriti 3 korda, aga see ei andnud tulemusi, ikka kasvas tagasi . Lõpuks see eemaldati operatsiooni teel. Õnnestus nii, et põrn jäi alles. Peale operatsiooni näitas ultraheli, et kõik on puhas. Nüüd on operatsioonist möödas 10 kuud ja käisin ultrahelis, mis näitas, et imepisikesed viinamarjakobarataolised tsüstid on tagasi tekkinud. Arst ei osanud öelda, kas need võivad minna suuremaks või ei . Ühesõnaga tahaksin treenida oma kõhulihaseid Ab Tronic X2-ga , mis töötab patareide abil. Olen kuulnud, et sellised seadmed võivad soodustada kasvajate vms kasvu. Kas vaatamata sellele ma võiksin seda kasutada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vastamiseks peaksin teadma eemaldatud tsüsti histoloogilise uuringu tulemust. Kõige lihtsam oleks küsida Teid opereerinud kirurgi käest. Iga tsüst ei ole kasvajaline protsess.