Operatsioonijärgne mao töö 16.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millise aja jooksul, keskmiselt, peale 2/3 mao eemaldamist hakkab allesjäänud maoosa tööle? Kas võib kuluda ka 3 nädalat?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt kulub selleks 3-4 päeva. On aga ka juhuseid, kui pt. saab sööma hakata alles 1 kuu aja pärast. Kõige sagedasemaks põhjuseks võib olla mao ja soolevahelise ühenduse (anastomoosi) turse, mis ei lase korralikult läbi.