Suur ülekaalulisus ja kuidas saada abi 20.03.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Loobusin 1,5 aastat tagasi suitsetamisest (ei soovi seda uuesti ka alustada), mille tagajärjel hakkas kehakaal suurenema. Algul kuidagi tagasihoidlikult, nüüd aga viimase 7 kuuga olen 14 kg juurde võtnud (kokku 36 kg). Minu pikkus on 150 cm ja praegune kaal 80 kg. Oma enesetundest ei taha ma rääkidagi. Olen kõigist tuttavatest eemale tõmbunud, enesehaletsus koos pisaratega on juba igapäevane asi. Tahaksin väga abi oma probleemile. Olen kuulnud magu vähendavast operatsioonist. Teeksin selle hea meelega läbi.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ennem kui pöördute radikaalsete meetodite poole nagu seda on magu vähendav operatsioon tasuks siiski leida ülesse need võimalikud põhjused, mis suitsetamisest loobumise kõrval võivad soodustada kaalutõusu ning seejärel tegeleda nendega. Operatsioon pole imevahend ning ka peale lõikust tuleb oma liikumis-toitumisharjumusi korrigeerida, et vältida terviseriske ning kaalu tagasitulemist. Soovi korral võite tulla vastuvõtule, et analüüsida oma toitumist kui ka liikumisharjumusi ning leida võimalikust parim lahendus (reg: toitumine@kliinikum.ee)
Heade soovidega, dr.Ehala