Suguhaiguste testid 03.06.13 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mu mees on sakslane ja ta ei ole kordagi elus käinud end suguhaiguste vastu testimas, sest ta annetab ca. kord kuus vereplasmat. Saksamaal saab vereplasma annetuste eest raha ning samaaegselt kontrollitakse tema jutu järgi üle, ega tal kõiki suguhaiguseid pole. Seda nimetatakse PCR testiks.

Kui mina käin end Eestis testimas, siis mulle öeldakse, et ainult HIV-i ja süüfilist saab testida vere kaudu ning kõiki teisi asju võetakse pulgaga.
Seega olen ma mures, sest ma ei tea, kas ta on nüüd hooletu ega pole end teemaga kurssi viinud ja riskib järsku minu tervisega või on nende tehnoloogia tõesti meie omast arenenum?

Seega palun öelge mulle, mis suguhaiguseid saab mismoodi testida ja kas need testimismeetodid on Eestis samad mis Saksamaal?

Aitäh teile!!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Verest saab määrata HIV-d, süüfilist ja hepatiite. Teiste haiguste (klamüdioos, gonorröa, trihhomonoos, mükoplasma) määramiseks võetakse ikkagi proov pulgaga, meestel ka võib määrata uriinist.
Eesti on arenenud riik ja meil kasutatakse samasid diagnostikameetodeid, mida mujalgi.
Kui Teil on kahtlusi oma mehe suhtes, siis minge ise proove andma, nii saate oma tervise osas kõige adekvaatsema vastuse.
Vahekorra ajal võib kasutada kondoomi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram