papilloomviirus 31.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

sain teada, et mu sõbral on olnud 10 aastat tagasi papilloomviirus. välja on löönud haigus nn tüügaste näol ainult ühe korra. kui praegu väliseid nähte ei ole, kas siis on vahekorra ajal siiski oht see viirus saada?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kirjeldatud asjaoludel HPV viirusesse nakatumise ohtu välistada ei saa, kuigi nakatumise tõenäosus pole eriti kõrge.