Eesti suurim tervisenõustamise keskkond
50924 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 

Esita küsimus kardioloogile

 

Antud valdkonnas saate tutvuda varasemate küsimuste-vastustega, kuid hetkel ei saa arstilt nõu küsida. Avame rubriigi lähinädalatel! 
LOE KÜSIMUSI JA VASTUSEID
Kardioloogidele esitatud küsimustele on 114 vastust.

Ekstrasüstolid

04.10.01 21:49

Tervist!

Olen 27aastane.Möödunud aastal tehti mulle traumajärgselt luuplastika op.Narkoosi talusin väga halvasti ja viiepäevase toibumise järel koju minnes, tekkis paari tunni möödudes palavik, kohutavad seljavalud ,oksendamine lõpuks teadvuse kaotus.Viidi haiglasse tagasi-öeldi ehk on neeruvaagna põletik anti tabletid ja koju.Kahe päeva pärast ambulatoorsel vastuvõtul ütles urolooganalüüside põhjal, et neeruvaagnapõletik see ei ole-pöörduge traumatoloogiasse tagasi.Palavik püsis-traumast saadeti teraapiasse-mingit otsest põhjust halva enesetunde kohta ei öeldud- raviks määrati antibiootikumid ja mildronat.Nädala jooksul oli enesetunne normis- kuid peale seda kuni siiani tunnen iga päevaga end halvemini. Õhtuti magama heites tekivad ekstrasüstolid, need ei lase magama jääda, paari tunni jooksul tekib iiveldus ja külmavärinad.Kui õnnestub magama jääda, siis hommik on pohmellisarnane enesetunne- külmavärinad,pulss on ärkamise hetkel üle 100.

EKG ei näita midagi-aga ta ei saagi ju näidata midagi, sest päeval ringi liikudes on rütm normaalne. Holter'i analüüs pidi nii kallis olema (perearsti sõnul), et "igaks juhuks pole mõtet teha- kui midagi juhtub, siis teeme.Ekstrasüstoleid pole vaja ravida."

Mis peab veel juhtuma?Ülejäänud arstid ütlevad, et kõik on korras-uurige, mis süda teeb...Mis peab juhtuma, ma ei jõua enam elada- sellest peab ju lahti saama?

Vastab...

Meelis Vainu
Tallinna Diagnostikakeskus
Veel vastuseid sellelt arstilt

Minu aravates on Holteri monitooring e. EKG ööpäevaringne jälgimine absoluutselt näidustatud. See ei näita küll rütmihäirete põhjust, kuid selle alusel on võimalik otsustada rütmihäirete iseloomu üle ja ka ravi vajalikkus. (Holteri monitooringu hind on haigekassa hinnakirja järgi 306.- krooni.) Tõsiste rütmihäirete esinemisel on vajalikud ka täiendavad südame uuringud.Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?