saatekiri reumatol. 17.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kas olete midagi kuulnud reumakardiidi allergilisest vormist. Kas selline haigus eksisteerib? Minule pandi aastaid tagasi selline diagnoos. Raviti aspiriini ja pitsiliiniga. Klapid on korras.
Aastaid tagasi olin operatsioonil ja anestesioloog, küsis minult, et kas olen reumaatik, et veenid ja muud veresooned, pidid nagu niidid olema.
Milleks eelnev jutt!
Praegu olen hädas probleemiga, et mul on rinnus tugevad valud. Valu kulgeb mööda kindlaid sooni ning kaelal, kus veresooned rangluu alt väljuvad tekib tugev turse. Perearts andis suunamise reumatoloogile. Ütles, et temal pole mind võimalik otse veresoonte uuringutele saata (pidi tehtama kontrast ainetega).
Olen täiesti nõutu. Mingit tundemärke sellest, et mul oleks hetkel reuma ei ole.
Mida peaksin tegama. Kas reumatoloog saab mind edasi veresoonte uuringutele saata. Valu kiirgab ka vasakusse kätte ja vahel ajab iiveldama.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Teil on ilmselt diagnoositud nn. infektsioosallergiline müokardiit kunagi...
See ei pea veel tingimata reuma olema ja reuma sooni ka niitjaks ei muuda.
Klapid on korras, seega tõsist reumaatilist südamehaigust pole olnud.
Ma soovitan pöörduda eelkõige kardioloogi poole ja elementaarsed rindkere uuringud tuleks kohe perearsti juures teha.