lapsel põlvevalu 01.09.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mu laps on seal alates kui rääkima hakkas, kurtnud põlvevalusid. Praegu on laps 5 aastane. Lõpuks eelmise aasta suvel saime perearsti niikaugele, et ta määras uuringud. Kahjuks ei näidanud ei röntgen ega ultraheliuuring midagi, vereproovis oli mingi näitaja normist kõrgem ja selle alusel kahtlustati reumatoidartriiti. Aasta möödudes ehk käesoleva aasta suvel tegime uue vereproovi, mis oli täiesti korras. Samas ei ole põlvevalud mööda läinud. Enamasti valud ise üle ei lähe, pean andma valuvaigisteid (Tylenoli). On Teil ehk mõni soovitus?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kahjuks pole mulle selge, mis nâitaja oli vere analyysis yle normi.
Oluline on, et ei oleks pôletiku tunnuseid - s.t. turset, kuumust, muutusi analyysides.
Vahel on lastel valu liigestes. Kui pôletiku tunnused puuduvad, siis on see seletatav teatud verevarustuse vôi ainevahetuslike probleemidega luu kasvutsoonides. Sel juhul on vaja anda ainult valuvaigistavaid ravimeid.
Probleem iseenesest ei ole ohtlik ja mòòdub aja jooksul.