liigese valud 10.05.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kuulsin, et Tartus Mõisavahe tänavas avavad ühed head inimesed samalaadse külmkambri nagu Tallinnas nõmme haiglas, et 120 kraadi külma ja 10 -20 korda käimist ja valu nagu peoga pühitud.Lgp.dr Otsa kuidas teie üldse kommenteeriksite seda külmkambri ravi? Olen selle kohta palju head kuulnud, kui tahaks seda kuulda professionaali suust.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Ekstreemne külmaravi omab valuvaigistavat efekti. Reumatoloogilised haigused
on valdavalt autoimmuunhaigused ja nende puhul antud raviviis raviefekti ei oma. Seega ainult sümptomaatiline ( e. valuvaigistav) efekt. Tõsise haiguse puhul on ka valuvaigistav efekt lühiaegne. Lisaks on siin mitmed riskid e. võimalikud tüsistused veresoonte poolt j.p.m.