Raseduse katkemise sümptomid 05.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minu eelmine rasedus peetus väga varakult, esimeses ultrahelis ei näinud peale lootekoti midagi. Sellega kaasnes pidev veritsus ja määrimine. Nüüd kui mul on õnnestunud teistkordselt rasedaks jääda (mõlemal korral IVF) olen ma üpris mures. Õnneks esimene ultraheli näitas loodet ja südamelööke.(6.näd.) Järgmise korralise ultrahelini on terve kuu. Mind huvitabki nüüd, et kas raseduse katkemise tunnuseks on peaaegu alati veritsus või võib rasedus peetuda ka nii, et ma ise ei pruugi midagi teada? Või kui koheselt veritsema ei hakka, siis kui kaua peale peetumist võib kõik endist-viisi korras tunduda.

Küsin seda seetõttu, et teada saada, kas see, et mul ei veritse, annab mulle praegu täieliku kindluse, et kõik on hästi või võib asi halvasti minna hoolimata sellest, et ei määri.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Palju õnne rasestumise puhul.

Kahjuks võib rasedus peetuda ka nii, et naine ise midagi ei tunne. Kui rasedus on hukkunud , siis mingi aja möödudes tavaliselt siiski tekib veritsus (emakas püüab hukkunud lootemunast vabaneda). See, kui ruttu peale raseduse peetumist tekib veritsus, on erinev. See võib aega võtta ka mitu nädalat. Kui tekib raseduse katkemine, siis reeglina tekib veritsus varakult ( loode võib elus olla) ja mõningatel juhtudel saab ravi tehes katkemise ära hoida.

Loodan, et seekord kannate oma raseduse ilusti lõpuni. Kui olete väga murelik , võib ultraheli uuringu teha ka varem 2-3 nädala pärast. 10 nädal on valitud Teie naistearśti poolt seetõttu, et selles raseduse suuruses saab teha juba esimese suurema uuringu- on näha suured loote defektid ja saab mõõta ka loote kuklavoldi paksust.

Õnnelikku raseduse lõpuni kandmist soovides Aire Sekavin