Päevad või pesastumine ? 10.11.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olin oma mehega vahekorras alates 12. oktoobrist ning ka viljakatel päevadel ehk minu tsükli järgi 22. ja 23. oktoobril sain ma oma kaks rasvast triipu ovulatsiooni testil kätte. Olin vahekorras ka 24. oktoobril. Peale seda ei ole ma kordagi vahekorras olnud, kuna mees on ära. Kõik selle aja jooksul olen ma väga väsinud, võin magama minna kell 8 õhtul ja magada lõunani, ei jõua miskit teha, isegi koristada. Iga öö käin vetsus. Alumine kõht annab endast tunda ehk tuikab ja mitte väga valusalt, valutavad ka rinnad ...aga need mitte nii väga, vahepeal lihtsallt pistab. Palavik hüppab, vahel 36,5..36,7.. vahel ka 37, õhtuti. Söögiisu pole, joon väga palju. Alaselg valutab. Eile õhtul ja öösel vähkresin igatepidi, kõhu peal kuidagi ebamugav magada. Lausa selline tunne, et hakkas iiveldama, aga võimalik, et kujutasin ette.. aga kõhus keeras - see on kindel. Nii on olnud siis juba 2 õhtut.
Enne seda juhtus selline asi, et mul hakkas määrima 3. novembril. ( Mul päevad käivad regulaarselt ning pidid hakkama 6 november hommikul. Tsüklihäire ei saa olla ja ikkagi ma sain oma OV testiga oma OV kätte). Mul määris siis 3 - 6 november. Pruunikalt ja roosakalt, natukese verega ja viimasel päeval tuli ka pisike 1 veretükk ka. Ehk siis ei olnud nagu tavaliselt, suure ojana ja tükkidega.... 1 tükk oli ja see ka kõik, muidu aga oli sellist "ilusat" värvi verega ehk mitte sellist tumedat värvi määrimine ja seda oli tõesti vähe.
Tavaliselt öö jooksul tuleb verd ikka palju, aga seekord ei olnud midagi. Piisas vaid pesukaitsmest. Olen teste teinud, mitmeid erinevaid, kalleid ja odavaid, kõik negatiivsed. Nii hommikuti kui õhtuti. Kui valguse käes olen testi keerutanud, siis midagi nagu on, aga tõlgin seda kui ettekujutuseks. Tean, et see määrimine võib tingitud olla pesastumisest. Pesastumine toimub umbes kuni 2 nädalat. Kuskil on kirjas ka, et 6-10 päeva. Olen lugenud ka arstide kommentaare, kus nad on ka öelnud, et see võib olla pesastumisest ja täiesti normaalne. Minul hakkas see pihta siis 10. päeval pärast ovulatsiooni.

Testi tegin ka eile ( 09.nov) hommiku uriinist ja negatiivne. Alumine kõht valutab nii, nagu kohe-kohe hakkaksid päevad.. Aga ei ole neid. Mis veel märkasin täna ( 10.nov.) on suurunenud voolus, selline vesine.. Ja eilsest õhtust on hakkanud pihta peavalu.

Mida Teie sellest kõigest arvate ? Laps oleks muidugi oodatud meie perre, lihtsalt tegu oleks esimese lapsega ja sellised sümptonid ja negatiivsed testid ehmatavad natukene. Panen ka arsti juurde aeg kinni.
Olen varem kasutanud beebipille umbes 1,5 aastat ja neid jätsin juunis 2010 ära, siis olin kaitstud vahekorras, et oma tsükkel taastuks.
Tsükkel on mul 30 päeva.
Oleme mehega olnud ka septembris kaitsmata vahekorras olnud aga oktoobris olid mul ilusti päevad kohal ja vererohked nagu tavaliselt.
Ise olen igati terve ja noor naisterahvas. Ei suitseta, tarbin mõõdukalt alkoholi, söön vitamiine ja ka foolhapet.
Äkki oskate soovitada midagi ? Mis see kõik võiks tähendada ? Või peangi nüüd 1 kord nädalas teste tegema ja kõik. Ma ei muretseks, aga need "päevade moodi" valud ei anna mulle rahu, et mis minus ikkagi toimub!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija.
Olete 20-aastane. Tegemist võib olla menstruaaltsükli häirega või raseduse kahtlusega või rasestumisega seotud probleemidega.
Soovitused:
-märkige kalendrisse menstruatsioonide 1. päevad
-menstruatsiooni peetuse korral tehke hommikusest uriinist rasedustest ja korrake teste kord nädalas
-igasuguse günekoloogilise määrimise korral peaksid noortel olema välistatud sugulisel teel levivad haigused urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa
-alakõhuvalude puhul peavad olema tehtud eelnevad uuringud ja günekoloogiline ultraheliuuring, välistada tuleks emakavälised rasedused. Soovitan broneerida aja vastuvõtule.
Halva enesetunde korral saaks perearstil kontrollida kliinilise vereanalüüsi ja veresuhkru. Võtke koopia vastuvõtule kaasa.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt