raseduse esmased tunnused 18.05.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui varakult ilmnevad esimesed raseduse tunnused?
Võimalikust rasestumisest on möödas 2 nädalat ja nüüd on pidevalt imelik tunne põies (kuid mitte selline nagu põiepõletikuga on kaasnenud) ,pidevalt peab WC käima.
Kas see võib olla raseduse tunnuseks ja kas nii vara üldse avalduvad mingid raseduse ilmingud? Muid kaebusi pole.

P.S. Olen hetkel 2 nädalat laeval tööl olnud, kui tõesti rase olen, kas siis vibratsioon jms võib lootele ohtlik olla?

Ette tänades,
Anna

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Anna!

Kas rasedus oleks teile hea uudis? Loodan, et see on nii.
Kuna kõik indiviidid on erinevad, siis ka oma rasedusi võib mõni väga varakult ära tunda, eriti korduvrasedad.
Tõestada on võimalik rasedust siis, kui:
1) tekib menstruatsiooni peetus, menstruatsiooni peetust loetakse kogu maailmas alates 36. menstruaaltsükli päevast, sest menstruaaltsüklid kuni 35 päeva on veel normi piires
2) hiljemalt 36. m tsükli päeva hommikusest uriinist tuleks teha rasedustest, mille saate osta apteegi käsimüügist.
Rasedusteste võite ka varem teha; kuid, kui test on negatiivne või nõrgalt positiivne, siis tuleks korrata vähemalt üks kord nädalas.
Kuna füsioloogiline rasedus kestab 40 nädalat, siis soovi korral sünnitada kiiret ei ole.
Enesetundest viitavad rasedusele hommikune iiveldus, isu muutused, lõhnatundlikkuse muutused, kerge ärrituvus, suurenenud süljevool, unisus jm.
Kui loode pesatub ja areneb, siis on selleks ka vastavad tingimused olemas.
Soovitused:
-soovi korral sünnitada hakake tarvitama uusi Livol Multi Total vitamiine rasedatele
-Möller`s kapsleid rasedatele
-kasutage apteegi intiimpesusarja tooteid Multi-Gyn, sest rasedatel on ka füsioloogiliselt voolust rohkem.
Broneerige aeg www.naistearst.ee kaudu vastuvõtule. Meil on rasedate vastuvõtud teisipäeviti.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893