rasedus 17.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline ,et 9 ndal rasedusnädalal tekkis verejooks, haiglas tehti acg analüüs kus 52000 oli see langenud 43000,ultraheli näitas aga et lootega on kõik korras, iga 4-5 päeva järgi on tehtud uus acg analüüs ,see tõuseb ja praegu on jõudnud jälle 11ndal nädalal 52000 .-ni, ultraheli näitab et loode vasatab ajale ,verejooksust tekkinud hematoom on paranenud.Kas vahepealset acg langust siis ei pea kartma .Mis rasedus nädalast acg analüüsi tulemuse nr.langeb?Kuigi arst väidab ,et kõik on korras ,olen väga mures.Olen 36 aastane ja mu 3 laps väga oodatud.
Ira Viljandist

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugpeetud Ira Viljandist!
Loen Teie kirjast, et ootate oma 3. last. Te olete ju heas mõttes kogenud rase ja kogenud sünnitaja.
Teile tehtud uuringu nimetus on HCG, eesti keeles kooriongonadotropiin.
Juba näidud üle 0,5 viitavad võimalikule rasedusele.
On selge, et Teie raviarst ja Teie ise olete olnud mures ja ärevuses. Kui on olemas soodsad tingimused, siis rasedus tekib, areneb ja kasvab.
Kas arst kahtlustas emakavälist või muud patoloogilist rasedust, et on teostatud nii palju uuringuid HCG-le? Ei peaks liigselt keskenduma HCG uuringutele.
Väidate õigesti, et loode vastas ajale. See ongi tähtsaim.
Rasedus on kinnitatud, kui on jälgitav loode ja südamelöögid.
Sünnitusabi patsiendiga on tegemist alates 12. rasedusnädalast, kui hakkab tekkima platsenta. Siis vähenevad ka rasedusega seotud kaebused ja probleemid.
Soovitused:
-tarvitage rasedate vitamiine ja lisaks juurde foolahapet kuni 1 mg ööpäevas väärarendite profülaktikaks vanuse tõttu
-kasutage apteegi intiimpesugeeli 2x ööpäevas välisgenitaalide intiimpesuks, sest rasedatel tõuseb (kaitsva)vooluse hulk
-kui on kaebused, siis säilitage rasedate režiimi: hoiduge füüsilisest ja vaimsest koormusest, suguelust, vajadusel on võimalik nii perearstil kui ka naisterstil väljastada haigusleht (kaebuste puhul); naistearst saab anda dokumendi üleviimiseks kergemale tööle jm.
-külastage naistearsti määratud ajal (rasedate ravijuhendi järgi)
Vaid aeg annab arutust.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt