ebaregulaarne mens 02.02.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane.
Selline mure mul, et tavaliselt mens kestab kuu 22.-28. kuupäevade sees, kuid jaanuaris algas see 14.-ndal ja kestis kõigest kaks päeva. Vahekorras olin 13.-ndal jaanuaril. Kas on varjant, et olen rase? Rasedustesti tegin nii umbes 20.-nda jaan. paiku, mis näitas et ei ole rase. Vahekordadel oleme elukaaslasega kasutanud kondoome kuid vahel mitte aga siis ei ole lasknud spermat tuppe. Kuid viimane kord(29.jaanuaril) see siiski juhtus. Kas on nüüd võimalik, et jään rasedaks kui viimati oli mens 14.-16.-ndal jaanuaril.
Nendest päevade arvestamisest ma hästi midagi ei jaga, kas peaksin ka pöörduma oma naistearsti poole?
Vastake kiiresti, mu närvid ei pea enam vastu.
Ette tänades
PABISTAJA

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kõik variandid on võimalikud: nii see , et olete rasestunud, kui, et Teil oli tsüklihäire. Soovitan teha uuesti rasedustesti. Rasedustest näitab aga alles 11 päeva vanust rasedust. Kui uut menstruatsiooni ei ole 14 veebruariks tulnud, tehke uus rasedustest ja pöörduge naistearsti poole.
Tervitades Aire Sekavin