Antibeebipillid ja rasedus. 30.01.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Võtsin regulaarselt antibeebipille, kuid kuna ühel korral läks võtmine segamini ehk ununes 1 tbl võtmata, jäin rasedaks. Kuna ma rasestumisest teadlik polnud, võtsin kuni 5. rasedusnädalani beebipille edasi. Kas see võib tekitada ohtu lootele?

K.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Selline olukord, kus naine unustab pillid ja rasestub, samas jätkab algul pillide võtmist. Siiani pole leitud kahjulikku toimet lootele ja raseduse katkestamine pole näidustatud sel puhul. DR Kadastik