Varjatud psühhoos? 04.12.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Usun, et kui oma kogemustest ja mõtetest avameelselt räägiksin, arvataks, et mul on hallutsinatsioonid ja luulud. Kuna mõistan, et mu vaimsed protsessid ei ole päris tavapärased ning olen suutnud hoiduda neid avaldamast, kas see tähendab, et mul n-ö tõelist psühhoosi pole?
See on kestnud juba mitmeid aastaid, mõnikord häirib, mõnikord mitte.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Isikupärane mõtlemine on suurepärane ja see on hea. Kui mõtte-tegevus ja aistingud-tajud hakkavad aga psüühilist ja kehalist tegevust häirima, siis kindlasti soovitan olukorda täpsustada psühhiaatri juures.
Saate selgust ja selles küsimuses kindla seisukoha ning nõuande psühhiaatrilt.

Ebakindlus-teadmatus on suuresti häiriv ja see teadmatus annab ju kõrvaldada!

Korralik töö- ja puhkerežiim on igal juhul kasuks, tervislik eluviis ning kehaline aktiivsus - loomulikult!

Minu soovitatud sõjahüüd teile: Ei kahjusta vaid tugevdan end!

Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet