Pearinglused 28.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kimpus oma pearinglustega. Aastaid tagasi oli kuus 2korda, nüüd on iga jumala päeva ja segavad minu igapäevaseid töid, kõik vajalikud pildid ja analüüsid on korras, mul paluti psühhiaatri juurde minna, kas siis tema võtab minu hirmsad pearinglused ja ma saan normaalselt elada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) psühhiaatri vastuvõtule, nagu soovitati;
2) RR (vererõhu ) kontroll, see vererõhu valdkond annab tihti selliseid häireid;
3) kui kehaasendi muutmisel pearinglus, siis on see nn ortostaatiline. Vajalikud on harjutused, kus pea on üleval (seismine), pea on all (lamamine) ja siis jalad ning puusad üles (turiseis) ja vastupidi. Alustada pikkamööda, esialgu vaid see esimene pool (seis-lamamine-seis, siis juba täies ulatuses).
Ka tavaline ringutus-sirutus ja ette painutus ning lähteasend - väga hea.
Sellest alustada!
Jüri O.-M. Ennet