Pingetunne ja võbelus kehas 23.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline probleem, et seoses pingelisema ajaga elus (nt töökohavahetetus) tekkis pidev võbeluse tunne kehas, mis on kestnud 9 kuud juba. Et see häirib unekvaliteeti, lasin ma perearstil aeg-ajalt Imovanet välja kirjutada. Öösel on enam-vähem okei siis, kui võtan 2 tabletti korraga. Hommikul ärgates hakkab see võbelus mõne aja pärast jälle peale. Kuna ise oletan, et see on ikka pingest, ei ole ma veel muudel uuringutel käinud. Teen trenni kolm korda nädalas: jooks ja jõusaal juba 5 kuud järjest. Kuidas veel saaks end aidata selles osas? Kas mul oleks vajalik antidepressandi kuur teha või muud uuringud seoses pikka aega kestnud probleemiga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks tab. unerohtu on kurjast. Soovitan und soodustava toimega AD või siis mõnda neuroleptikumi väikeses annuses.
Minu Palve-Meditatsioon sobib nii raviks kui ka profülaktikaks kui ka psüühika tugevdamiseks-treenimiseks.
Sportlik tegevus las jääb, aga taastumine olgu ka sama kvaliteediga.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet