Suutmatus tegutseda pärast psühhoosi põdemist 16.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minu mureks on see et psühhoosist on möödunud juba peaaegu aasta. Olen tarvitanud korralikult rohtusid, aga endiselt pole tegutsemisindu. Ma ei suuda end kokku võtta, et tegutseda. Veedan päevad mitte midagi tehes. Arstid väidavad, et mul on depressioon, kuid söön Fluanxoli ja Mirtazapini juba pikemat aega ja muutusi ei ole. Kas selline seisund siis jääbki?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Fluanxol hommikul (1 mg) õhtul Mirtazapin ja annust vähendada. Harjutused, kehalised harjutused panevad ainevahetuse kaudu energia liikuma, tahe suureneb ja tegutsemine hakkab edenema. Jalutuskäigud, alul tahtejõuga - 3-5-7km, minu Palve-Meditatsioon. Nädala-kuu sihte seada ja neid siis saavutada. PÄEVIK aitab enda mina leida, õpetab end paremni juhtma.
Sellest alustada.
NB Nopi varasematest soovitustes endale sobilikku ja seda siis rakendada. Järjekindlalt rakendada.
Ja siis see noruseisund kaob, tuleb reipus ja teotahe.
Sportlane treenib-pingutab ja temast tuleb Meister. Näitleja õpib teksti pähe, harjutab ja harjutab ning temast tuleb Meister.
Inimene peab end pingutama, motiveerima, sihikindlalt edasi liikuma, end rõõmsameelselt ületama, nagu sportlane.
vt. raamatust "Väljavalitu" 10. ptk jm.
Tegudele, tulevane Meister!
Jüri O.-M. Ennet