Probleemid võõrastega suhtlemisel 13.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.

Paljud pöörduvad erinevatest portaalides teiste poole murega, et nad ei oska inimestega suhelda. Ka minul on sellelaadne probleem, aga siiski natuke teise nurga alt. Vanade tuttavate ja sõpradega pole nagu mingit probleemi suhelda. Aga kuna tahaks väga uusi häid tuttavaid või sõpru omale ja võimalusi on nagu olemas, aga igakord kui ma uuema inimesega läbi käin, siis tundub mulle just, et neil on mingid suhtlusprobleemid. Mulle tundub, et väga paljud meesoost tuttavad nagu poeks mulle ja neil ei oleks nagu oma arvamust või nad ei julge seda mulle välja öelda ja nad nagu üritavad kuidagi mulle meele järgi olla. Tüdrukutega seda probleemi nagu pole, nendega võib lihtsalt mingit mulli ajada ja on kuidagi teistmoodi. Ma ei tahaks uskuda, et ma seda ette kujutan, sest üldiselt loen ma inimesi väga hästi enda arvates. Aga sealt ka edasi, et mismoodi ma saan selle inimesega nagu edasi suhelda, kui ma arvan, et ta on jobu. Mitte et ta seda tegelikult oleks, juhul kui ta jääb iseendaks, aga häirib, et nad ei käitu nagu normaalselt ja on sellised ebakindlad. Raske on seda seletada. Aga see igatahes häirib mind ja ma ise suhtlen teistega nagu täiesti vabalt, aga endal hakkab imelik, kui nad sedasi veiderdavad. Ma ise olen mõelnud, et kas on võimalik asi selles, et ma olen selline vähe suurema kehaehitusega, kiilakas, käin poksitrennis jne. Et inimestel on minu suhtes eelarvamus nagu ma oleks mingi rullnokk? Kuigi ma ise tean, et ma olen nagu täiesti sõbralik, positiivne ja abivalmis inimene. Ma olen lõpetanud keskkooli ja õpin hetkel üldse programmeerijaks ja ei ole üldiselt mingi 9 klassi haridusega idioot. Ma ise väldin selliseid rullnoka tüüpi osse ja iseloomult ei ole mul nendega mitte midagi ühist. Nii et ma ei tea, väga imelik igatahes. Äkki on mingit nõu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sportlik tegevus on kasuks - enesekindlus ja ja ka suhtlemiskindlust saab sporti tehes.
Õige see, et tuleb olla ISE. Las ka teised olla ISE oma veidruste või normaalsustega. See ju nende olemus. Ja las olla.
Kõik inimesed ei peagi meile meeldima, aga sadade ja sadade hulgas, kellega kokku saame ja suhelda võiksime, on kindlasti neid sobilikke, kes meie "auraga" hästi sobituvad.
Suhtlemist võtta mänguliselt.
Kui elusihid paigas, siis see korrigeerib ka meie käitumismustreid. Iga inimene on mingis valdkonnas andekas - leia see valdkond ja tegutse selle arendamisega! Küll siis ka suhtlemine edeneb, sest oma andekusemägedele ronides suureneb usk endasse, paraneb suhtlemisjulgus, suureneb julgus olla ISE. Suureneb tolerantsus teiste suhtes - las olla nii kuis on!
Vt "Väljavalitu" Tervisemaja ptk. soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet