Negatiivsed mõtted. 26.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks on nii, et inimene hakkab mõtlema halbu mõtteid ja nendest vabaneda on raske. Nimelt hakkas mul see probleem 2 aastat tagasi, kui jäin kahe lapsega üksi, olin kodune. Pöördusin psühhiaatri jutule ja sain ravi 6 kuud ja asi paranes. Nüüd aga talvel jälle tekkisid hirmud, jubedad mõtted, läksin pereartsile ja kurtsin oma muret, sest ei julgenud lausa enam kuhugi minna, süda hakkas kloppima ja hirmu tunne oli suur. Perearst kirjutas välja efexori xr 75mg ja seda olen tarbinud 2,5 nädalat. Peale esimese nädala võtmist tundsin ennast juba paremini aga nüüd on tekkinud jälle selline imelik ärevus sees ja hirmutavad mõtted. Teen teie soovitusel harjutusi ka ja käin tööl aga hommikud ja õhtud on ikka rasked. Kas ma peaksin hoopis pöörduma psühhiaatri juurde või psühholoogi vastuvõtule , kas see ravim on õige sellisteks halbade mõtete ja ärevushäirete raviks või peaks midagi muud katsetama. Kas jäi eelmine ravi siiski väheseks, et ta nii ruttu tagasi tuli või võib tõesti see kõik korduda ikka ja jälle.Palun nõu ja sooviksin tõesti sellest vabaneda. Jah eks suur mure on ka see, et mu mees mind ei mõista ega kuula ja ega ka vanematele ei julge sellest rääkida, sest ema pole kunagi mind mõistnud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis rohtu Te paar aastat tagasi võtsite? Rohi, mis toimis, on hea!
Efexor (vanlafaxin) on ka hea. Veidi kannatlikkust, harjutused.
Korralik uni - puhkus taastab jõu, taastab ka vaimujõu.
Mõtlemise -/+ skaala muutke absoluutskaalaks.On absoluutne null ja sellest edasi on vaid suurenevad plussid!
Elus - järelikult plussis! Tegutseme selleks, et need plussid n.ö. suuremad oleksid.
Lugege elulugusid ja sealt ammutage Elutarkust.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet