selgroo sirgestajad pinges 27.06.14 / Perearst

Külastaja küsib:

tere nimelt olen tegelnud jõutreeningutega 5- 6 aastat, ja nüüd sain vigastuse 2013 jõulude ajal nimelt vigastasin oma selja paremalt ära , valu ei old väga suur liikuda lasi, nii siis mõtlesin et teen trennist 7 päeva täielikku puhkust, samas jätkasin tööl käimist, peale nädalast puhkust tundus selg ok valu polnud siis läksin uuesti trenni aga andis paari päeva pärast uuesti tunda, siis otsustasin et teen neid harjutusi kus tunda ei anna paar nadalt sain teha siis andis ka vasakult tunda siis veel nadala tegin ja siis tegin trennist 5 nädalt pausi aga paremaks ei läind , valu ei old suur kuskil 10 ne palli süsteemis hindaks 3-6 palli olenevalt hetkest ja päevast, nii siis edasi kui olin pika pausi puhkand trennist siis motlesin et äkki ikka midagi lubab teha ja proovisin trenni teha märtsi kuus aga ikka ei luband , siis otsustasin et hakkan käima masssööri juures kes kohe ütles et mu selja lihased on väga pinges , märtsi lõpust kuni mai lõpuni käisin 1x nadalas massaazis, see ei aidanud , vahepeal sai ka tegelt käia märtsi alguses TARTU SPORDIMEDITSIINIKESKUSES VOMAX kus oeldi et vigastus ülekoormuse tõttu, siis jäin juuni alguses puhkusele ja hakkasin kaima ülepäeviti massaazis aga see ka ei aidanud siis läksin jõgevale massööri juurde ja see utles et tuleb teha massaazi kuure tegin siis 2x 6 päeva massaazi kuurid ära ja sain leevendust aga sealne massöör ütles ka et lihased on pinges nagu köis kuskil 10-15 cm pikkune riba mõlemalt poolt selgroosirgestajast, massaasiga saime pealmised kihid lahti ja tegime ka juba süvalihastega edusamme kui otsustasin et lähen ka kohalikule perearstile, tema määras mulle SIRDALUDI 3X2mg päevas ja OLFEN DEPOCAPS 1X100mg päevas siis sain ka sinise lehe löksin nüüd nädala pärast uuesti aga sirdalud ei olnud mõjunud ja kui läksin perearstile siis ta ütles et ta ei saa mind nii kaua sinisel lehel hoida ma mõtlesin ma olen ju 1 nädala ainult olnud ja siis ta pani mulle veel mingi põletiku vastase rohu ja alandas mu sirdaludi koguse 1 tableti peale päevas ja saadab mu nüüd tööle.probleemile ma talt lahendust ei saand edasist ravi ta mulle ei määranud kuigi on mul veel süvalihases pinges nagu köis, nii et mida ma peaksin tegema kas vahetama arsti , minema erialaarsti vastuvõtule , ja ise kardan et nüüd füüsilise koormuse peale panek ajab mul selja uuesti pingesse ja siis olen ma seal tagasi kus maolin 3 nädalat tagasi j a olen kaotanud ka 250 euri massaazide raha.kuidas peaks sellist asja ikkagi ravima ka kas peaks veel sinisel lehel olema.aitäh

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kahjuks Teie seljaprobleemile ei ole sellist lahendust, mis Teile meelepärane oleks. Kui selline seljahäda on tekkinud ja krooniliseks muutunud, siis on kahjuks nii, et Teie poolt valitud kehalise koormuse hulk ja viis enam Teile ei sobi ja edasised sellised treeningud võivad päädida pöördumatute vigastustega. Massaazh omab ravivõttena siin vaid kosmeetilist efekti. Kui ka tabletid ei ole valu ära võtnud, siis näitab see paraku seda, et kahjustus on tõsine ja taastumine võtab kaua aega. See, kas Te antud probleemiga peate ka haiguslehel viibima ja kui jah, siis kui kaua, sõltub sellest, milline on Teie töö iseloom - kui seeon raske füüsiline töö, siis tõenäoliselt jah, samuti siis, kui töö sisaldab pikaajalisi sudasendeid või koveierliigutusi.
Antud probleemiga oleks mõistlik pöörduda taastusarsti vastuvõtule, kes saaks Teile anda juba konkreetseid suuniseid, kuidas vältida kahjustuse süvenemist ning mida teha endise funktsiooni taastamiseks, milline peaks olema Teie treeningkoormus ning - iseloom, et sellised hädad tulevikus korduma ei kipuks.
Lugupidamisega
Le Vallikivi