väljaheide verine 05.03.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen korra oma murega siia pöördunud. 7 aastat tagasi algas probleem nr 2 hädaga. Tihti on väljaheide verine. Paremal juhul natuke määrib, halvimal juhul on pott verd täis ja kakamine on mitu päeva valuline. Paar aastat tagasi käisin arstil, erilist uuringut ei tehtud, vaadati nö silmaga ja määrati ravi-küünlad.Aga kuna probleem on jätkuv, siis tahaksin ikka uuesti uuringutele minna, sest pidev veritsus paneb muretsema...küsimus selline, kas mul on perearstilt saatekirja vaja? Haigekassa puudub, maksan ise.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Verine väljaheide viitab haigusele pärasoole või päraku pirkonnas. Sagedasem põhjus on päraku veenikomu või pärakulõhe, võimalik on veel mõned harvemad haigused. On arvatud, et kui ravi küünaldega ei taha aidata u 2 kuulise ravi järel on vajalik kirurgiline ravi. Kui ehk uuringud veel maksab omast taskust, siis selle tasumisega on raskem. Endamisi ma ikka imestan, et miks kodanikud ei taha veidi maksta Eesti Vabariigile sotsiaalmaksu ja saada nii ravikindlustuse. Teine võimalus on võtta end töötuna arvele ja saada nii ravikindlustus. Kuid see pole enam põhiteema.
Esimene samm- perearsti vastuvõtule, kolleeg vaatab, katsub, teeb esmased uuringud ja leiab parima lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi