Ebamugav tunne rinnus 19.10.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Asi selles, et rindu tekib väga ebameeldiv tunne. Midagi sarnast, nagu oleks keegi ehmatanud või siis ärevuse tunne. Midagi nagu rõhuks rinnus. Tunnen, kuidas süda üle keha lööb. Samas pulss kiire ei ole. Käed - jalad surisevad aeg-ajalt. Võpatan/ärritun kergesti mingite häälte peale. Aeg-ajalt on minestus- või peapööritustunne, mis enamasti kiirelt möödub. See kõik on just rahulikus olekus. Magama jäädes miski võpatab üles ja mõnikord tekib ka see rõhuv tunne magama jäädes, mis ajab kohe ka une ära. Ja need toimuvad korduvalt magama jäämise ajal.
Vererõhk on 130/75, EKG korras, kilpnääre kontrollitud. Koormustest OK.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teid on kenasti uuritud kehaliste haiguste osas ja kõik on korras. See on väga hea. Kuid on olemas psüühhikavahendusel tekkiv seisund- paanikahäire, millel on just Teie sümptomid. Abi oleks psühholoogist, kognitiiv-käitumuslikust ravist, oskusest oma keha kontrollida ja raviskeemi kuulub ka antidepressandid, vajadusel tulekustutina ärevust-paanikat leevendavad ravimid. Ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi