külmetuse järelnähud? 13.06.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mure järgmine. Täpselt enam ei mäleta, aga vist märtsis (s.o oma kolm kuud tagasi) külmetusin päris tugevasti. Palaviku ja nohuga olin voodis pikali küll ainult kaks-kolm päeva, aga järelnähud ei taha ega taha üle minna. Pikka aega on midagi kriipinud rinnus hingetorus. Nüüd olen paar nädalat igal õhtul joonud looduslikku köhateed ja kriipimine hakkab vist vaiksemaks jääma. Samas asemele on ilmunud uus häda. Nimelt hästi sügavalt sisse hingates lööb sissehingamise lõpus korraks vasakult poolt rinnust terav valu läbi. Muidu tundub tervis igati korras olevat, niisama jalutades või tööl istudes pole mingit probleemi - aga kui pool tundi kerget metsajooksu teha, siis hakkab valu rinnus juba segama.

Kas on enam mõtet loota, et asi koduste ravimeetoditega iseenesest üle läheks või on arsti poole pöördumine juba vältimatu?

Tänades,
Jaanus, 29

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Jaanus
Soovitan pöörduda arsti vastuvõtule. Koormuspuhune valu rindkeres ja vasakul pool teeb iga arsti valvsaks. Tõsiküll, Teie vanuse juures ei mõnele südameveresoonte haigusele aga igaks juhuks peab asja uurima. Ka viirusinfektsioon võib jätta mööduva jälje Teie vaevuste näol. Niisiis esmane külastus perearstile, kolleeg vaatab ja mõtleb, koostab uuringute konsultatsioonide kava. Olen kindel, et leiate lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi