Kõrge palavik 11.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Madis Veskimägi,

Millest on tingitud väga kiire kehatemperatuuri tõus - 1 tunni jooksul 40C palavik. Sümptomid: kontrollimatu vappekülm, janu, käte ja jalgade surisemine ja oksendamine. Ning seejärel temperatuuri alanemine u. 4 jooksul peaaegu normaalseks, tänu kuuma tee joomisele ning 1-le aspiriini tabletile.

Tervitades ja vastust ootama jäädes,

MA

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et põhjuseks on organismi hea reaktiivsus haigustekitajale. Põete haiguse ägedalt kuid see-eest kiiresti läbi ja oletegi terve. Aspiriin ise pidurdab organismis palavikku esile kutsuvate ainete teket, nii alaneb ka palavik kiiresti. Kui vaevus ei piirdu vaid ühe päevaga, vaid kimbutab juba mitymendat päeva siis on vajalik arstlikud uuringud.
Head tervist soovides Madis Veskimägi