ikka kõhulahtisus 03.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr. Veskimägi
Pöördusin Teie poole esmalt sellise murega 16.mail. Nimelt oli ja on probleem
minu 16.aastase tütre kõhulahtisusega, mis tekib peale puuviljade söömist. Eriti kiire reageeringu annavad õunad ja pirnid. Nimelt kirjutasin ka sellest, et pöördusime oma perearsti poole, kes vajalike uuringute ( uriin,veri,sonograaf)
tulemusel ütles, et kõik on korras. Siis pöördusin Teie poole oma lapse probleemiga.Viitasite harvaesinevale seisundile- puuviljasuhkru e. fruktoosi talumatusele, mis saab mitmete testide abil uurida ja siis vajalikku ravi saada.
Külastasime siis uuesti perearsti ja andsin vihjeid vastavate uuringute tegemiseks. Vastus oli meile lühike : kui oleks lapsel puuviljasuhkru talumatus, siis oleks see väljalöönud juba imikueas, tema on kõik uuringud teinud, pole lapsel häda midagi,ärgu söögu siis üldse puuvilju. Mingit testimist pole mõtet teha.Aga niimoodi ju ei saa, tuleb puuviljade valmimise aeg, see on loomulik, et tahad neid süüa- on vajadus- ja vajalik organismile. Ei saagi jääda neelama kõhulahtisuse vastu tablette. Mida saaks ma lapse heaks teha?
Ette tänades ja ilusat suve jätku Teile!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et kõige mõtekam oleks pöörduda mao-soolehaiguste arsti ehk gastroenteroloogi poole. Selleks aga tuleb võtta perearstilt saatekiri. Meditsiin on juba kord kollektiivne looming, kus parim tulemus sünnib koostöös.
Head tervist soovides Madis Veskimägi