Hallid juuksed 02.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Ma olen 30 aastane mees ja mu juuksed on juba hallid, kuigi hallide juusteni peaks olema aega küllaga. Kas on tegemist mingisuguse tervisehäirega ja kas saab seda peatada või tagasi pöörata.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Kui enesetunne on hea ja puuduvad vaevused siis kardan, et tegemist on enneaegse hallinemisega. Seda esineb harva, kuid siiski. Vaja oleks andmeid Teie töö ja harjumuste kohta, samuti ka pärilikust foonist. Juhtub ka seda et juuste oma elutsükkel on sellline, mille ajal tekib korraga pähe palju halle juukseid, mõne kuuga asi normaliseerub. Mõjutavate põhjuste väljaselgitamiseks soovitan nõu pidada ka nahaarstiga, sinna saab pealegi saatekirjata.
Head tervist soovides Madis Veskimägi